Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İdeal kilosunun üstünde olanları ne tür sağlık sorunları bekliyor?

18,563
kez izlendi
Puan: 4.92 / 5
Detaylı Açıklama

İdeal kilosunun üstünde olanları ne tür sağlık sorunları bekliyor?

Kilo insanın canını yakan bir hastalık olmadığı için çok fazla önemsenmiyor. Ancak vücuttaki yağ dokusu fazlalığı ciddi bir hastalıktır. Eğer vücut yağ dokusu normalin üzerinde olursa siz farkında olmadan ciddi bir kilo problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 

Vücutta bulunan fazla yağ dokusu tansiyonu yükselterek damar hastalıklarına neden olabilir. Yanlış beslenme kolesterol problemi ile birlikte damar içerisinde kireçlenmeye ve kalp damar hastalıklarına neden olabilir. Fazla kilo sadece cilt altında değil organ çevresinde de birikebilir. Pankreas, karaciğer yağlanması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Karaciğer yağlanması ileri boyuttaysa kişinin siroz olma riski vardır. 

Fazla kilo eklemlere baskı yapacağından diz ve ayak eklemlerinde ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Aynı şekilde tansiyon ve kolesterole bağlı inme, felç gibi durumların görülme riski kilolu kişilerde daha fazladır. Şeker hastalığının ortaya çıkma riski daha fazladır. Aşırı kilolu kadınlarda meme kanseri ve endometrium (rahim içi) kanseri, erkeklerde bağırsak ve prostat kanserine yatkınlık artar. 

Aşırı kilo psikolojik olarak özgüveninizi kaybetmenize neden olabilir. Dolayısıyla önemsenmeyen fazla kilolar hem psikolojik hem de fiziksel birçok rahatsızlığa neden olabilir. Verilen %10'luk bir kilo hastalıklara bağlı ölüm riskini %50 oranında azaltır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat