Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İdeal kilomuza ulaşmak için kilo almamız doğru mu?

10,719
kez izlendi
Puan: 4.94 / 5
Detaylı Açıklama

İdeal kilomuza ulaşmak için kilo almamız doğru mu?

Yağ dokusu vücudumuz için çok önemli bir organdır. Diğer organlar gibi yağ dokusunun da vücut için önemli yararları vardır. 

Yağ dokusundan sentezlenen östrojen hormonu yağ dokusunun artmasıyla kadınlarda âdet bozukluğu, yumurta çatlama fonksiyon bozukluğuna neden olur. Erkeklerde ise kadın tipi fiziksel özelliklerin artmasına, örneğin meme büyümesi (jinekomasti) ve cinsel bozukluklara neden olur. 

Yağ dokusundan vücutta iltihabi hücreler salgılanır. Yağ dokusu büyüdüğü zaman vücudun işleyişini bozacak iltihabı hücrelerin oluşumu artar. Dolayısıyla yağ dokusunun artması damarlara hasar verir. Bir diğer taraftan yağ dokusu vücut ısısının korunmasına yardımcı olur, düşmelerde organların zarar görmemesini sağlar. Buna göre yağ dokusunun fazlalığı da azlığı da hastalıktır. 

Özellikle son yıllarda gençlerde yeme problemleri çok sık görülmektedir. Öğün atlayarak sadece kahve içerek ciddi kilo kayıpları yaşanmaktadır. Çok az yiyerek yağ dokusunun normal altına inmesi kadınlarda âdet düzensizlikleri, üreme fonksiyonlarının durması, ciltte kuruma, saçlarda dökülme ve kemik erimesi gibi durumlara neden olabilir. Erkeklerde ise kemik erimesi, ileri derecede saç ve tırnak kaybı gibi problemler görülebilir. 

Yağ dokusu önemli bir organdır. Bu nedenle sağlıklı bir vücut için doğru besinler doğru bir şekilde tüketilmelidir. 

Videoyu Göster

Sağlıklı Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat