Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İçe boşalma nedir?

20,204
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İçe boşalma nedir?

Vajinal penetrasyon sonrası erkeğin meniyi vajina içine bırakması durumuna içe boşalma denir. 

İçe ve dışa boşalma fertilite olayıdır. Dışa boşalma, çiftler tarafından cinsel ilişkide uygulanan korunma yöntemlerinden biridir ve coitus interreptus denir.

Dışa boşalma yöntemi

Dışa boşalma yönteminde kontrol tümüyle erkektedir. Penisin vajina içinde erken boşalmamasına bağlı olan bu yöntem, normal doğum kontrol yöntemlerinin istenmemesi durumunda uygulanan, güvenilir olmayan korunma yöntemdir 

Erkek, orgazm esnasında içe boşalmayıp dışa boşalırak ferteliteye karşı bir tedbir almış olur. Fakat dışa boşalma fertiliteyi %100 engelleyen bir doğum kontrol yöntemi değildir. İlişki sırasında sperm, üretranın önüne doğru ilerleyip, uterusun serviks tarafına yapışarak istenmeyen gebeliklere neden olabilir.

Özetle, prezervatif kullanılmadığı cinsel ilişkide uygulanan geri çekilme yöntemi ya da  diğer adıyla dışa boşalma, kişinin cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı açık olması, haz duygusunun dorukta olduğu anda cinselliğin kesintiye uğraması ve gebelik riski taşıması nedeniyle güvenilir olmayan bir korunma yöntemdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat