Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İç mimarlıkta perspektif türleri nelerdir?

1,474
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İç mimarlıkta perspektif türleri nelerdir?

İç mimarlıkta perspektif türleri tek kaçma noktalı, iki kaçma noktalı ve üç kaçma noktalı perspektif türleridir. Tek kama noktalı perspektif türünde bir noktayı odak noktası olarak seçip cisimleri onun ekseninde döndürürüz. İki kaçma noktalı perspektif türünde de cismin köşe açısıyla bize bakıyor olması ve iki ayrı noktanın işaretlenmesi gerekir. 


3 kaç kaçma noktalı perspektif türünde de genelde yetenek sınavlarına girecek öğrencilerden beklenen bir perspektif türü değildir. Burada cisme abartılı bir bakış söz konusudur. Bunu daha çok çizgi film, animasyon türüyle ilgilenen kişiler bilmelidir. Tek açmalı perspektifte ufuk hizası belirlenir. 

Kaçma noktasına gelen çizgilerden bize uygun mekan çizimini başlatırız. Göz hizasının üstünde altında ya da hizasında duruşu da konuma göre değişir. İki kaçma noktalı perspektifte de çizgide 2 nokta belirlenir. Bu perspektif köşe perspektifidir. Cismin tam köşesinden bakış mümkündür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat