Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İç mimarlık eğitiminde ne tür çizimler yapılır?

4,654
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İç mimarlık eğitiminde ne tür çizimler yapılır?

İç mimarlık eğitiminde yapılması gereken çizimler öğrencinin hangi branşa ya da hangi fakülteye hazırlanmak istediğine veya meslek programlarına göre değişir. Eğer bir öğrenci iç mimarlık eğitimine dahil olmak istiyorsa öncelikle YGS sınavına girerek 140 ve üzeri puan almalıdır. Eğer meslek programlarında bu eğitime dahil olmak istiyorsa bunun içinde Eylül ayında kurslara dahil olmalıdır. 


Genelde meslek programları 2 yıl ve üstü programları içerir. Meslek programlarına dahil olan bir öğrenci tamamiyle eteknik bir eğitim almalıdır. Teknik çizim teknikleri bilinmelidir. Sadece elle değil bilgisayarla da iç mimarlık yapılacaksa bilgisayar programları da öğrenilmelidir. 

Autocad, 3D Max gibi programlar bilinmelidir. Eğer öğrenciler güzel sanatlar üniversitelerindeki iç mimarlık programlarına girmek istiyorsa bazı çizimleri yapmak zorundadır. Sınav sorularında örneğin beyaz eşya dükkanı resmedin gibi sorular çıkmaktadır. Öğrencinin hayalgücü, perspektif kurallarına uyması bu anlamda önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat