Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İç dudak estetiği operasyonu nasıl yapılır?

860
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İç dudak estetiği operasyonu nasıl yapılır?

İç dudakların kısaltılması, küçültülmesi ve estetik görünüm kazanması açısından labioplasti dediğimiz iç dudak estetiğine gerek duyulmaktadır. İç dudak estetiği labiominore olarak da bilinmektedir. Öncelikle hasta gelir, basit bir değerlendirmesi yapılır, beklentileri ve bu operasyonu ne için yaptırmak istediği sorgulanır. Daha sonra form doldurulduktan sonra hastaya operasyon ile ilgili bilgi verilir. 

Genital bölge operasyonlarının büyük çoğunluğunda olduğu gibi, iç dudak estetiği operasyonu da lokal anestezi eşliğinde yapılabilmektedir. Genel anestezinin risklerinden dolayı hastalara ağırlıkla lokal anestezili işlemler önerilir. 

İç dudak estetiği operasyonu

İç dudak estetiği ile birlikte klitoris üzerindeki cilt katlantıları da aynı seans içerisinde alınabilir. Klitoral hüdoplasti ya da klitoris tümseğinin inceltilmesi, azaltılması şeklindeki operasyonlar labioplasti ile birlikte uygulandığında oldukça hoş bir görünüm elde edilebilmektedir ve biz de klinik olarak genelde labioplasti ve klitoral hüdoplasti operasyonlarının eşzamanlı yapılmasını önermekteyiz.

Labioplasti operasyonları ortalama 45 dakika sürer. Klitoris üzerindeki estetik ile birlikte yapılırsa bu operasyon süresi 1 saat 15 dakika ile 1,5 saat arasında olabilmektedir. 

Klitoris üzerindeki cilt katlantıları alınmazsa, yalnızca iç dudaklar kısaltılarak küçültülürse hoş bir görünüm olmayabilir. Bu nedenle her iki operasyonun eşzamanlı yapılması tavsiye edilir. 

Hastanın beklentileri tam olarak bilindikten ve yöntemi tam olarak belirlenen operasyonlarda hastanın mutlu olma ve başarı şansı son derece yüksektir.

İç dudak estetiği operasyonundan sonra

İç dudak estetiği klinik ortamında yapılabilir. Operasyondan 3 - 4 gün sonra kişi kendi işinin başına dönebilir. Genelde dikişilerin alınmasına gerek yoktur. Dikişiler 15 - 20 gün içinde kendiliğinden eriyecektir. 1 ay süresince deniz, havuz ve cinsel ilişki yasağı mevcuttur. 

Labioplasti sonrası kişinin dikişlerine iyi bakması, pansumanlarını iyi bir şekilde yapması da son derece önemlidir. 

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat