Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İç dudak estetiği (labioplasti) nedir?

497
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İç dudak estetiği (labioplasti) nedir?

İç dudak estetiği, iç dudakların kısaltılması, küçültülmesi ve estetik açıdan hoş bir görünüm kazandırılmasıdır. Lokal anestezi ile veya bazı durumlarda genel anestezi ile yapılabilir. İç dudaklar sarkmış, kırışmış, esmerleşmiş ve dış dudakların dışına taşmış durumda ise ve kişilerde bu tür talepler varsa bu kişilere mutlaka iç dudak estetiği operasyonu uygulanabilir.

İç dudak estetiği operasyonları ortalama 45 dakika sürer. İç dudakların fazlalığı ile birlikte, klitoris üzerinde fazlaca katlantı ve doku fazlalığı olması durumunda, klitoral hüdoplasti dediğimiz ikinci bir estetik operasyon yapılabilir. İç dudak estetiği ve klitoris estetiği ortalama olarak 1,5 saat süren operasyonlardır.  İki operasyon bir arada yapıldığında hastalar açısından daha yüz güldürücü sonuçlar oluşturmaktadır. 

Labioplasti 18 yaşından sonra yapılmalıdır. Labioplasti hijyenik sebeplerden dolayı da yapılabilir. Ayrıca dudaklar arasında fazlaca mikrop birikmesi neticesinde bu bölgede enfeksiyon da sık rastlanabilmektedir. Bu tür durumlar varsa; idrar yaparken zorlanma, cinsel ilişkiye girerken gerilmeye bağlı acı hissi veya hijyenik durumlardan dolayı sık vajinal enfeksiyon oluşumu gibi sorunlar varsa bu tür problemlerin çözümü içind e labiplasti yapılabilir.

Labioplasti operasyonları birkaç şekilde yapılabilir. Bu operayonda yöntemin belirlenmesinde hem kişinin istekleri hem de dokusunun durumu son derece önemlidir. Doğru ameliyat tekniği ve kişinin beklentileri karşılanarak uygulanan operasyonlarda gerçekten hastalar için oldukça güzel sonuçlar elde edebilir.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat