Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İç çamaşırı ile seviştik, hamile kalır mıyım?

85,795
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

İç çamaşırı ile seviştik, hamile kalır mıyım?

Sevişme anında cinsel organlar arasında iç çamaşırı ya da kıyafet gibi bir bariyer varsa kadının hamile kalma olasılığı son derece düşüktür. 

Evlilik öncesi birlikteliklerde yaygın bir ilişki türü olan sürtünme yoluyla cinsel ilişkide kadın ve erkeğin cinsel organları temas etse de tam bir birleşme gerçekleşmez. Ancak partnerlerin ikisi de cinsel doyum yaşayabilir.

Sevişme anında cinsel organlar arasında iç çamaşırı ya da kıyafet gibi bir bariyer varsa kadının hamile kalma olasılığı son derece düşüktür. 

Sevişme anında dış genital organlar birbirine temas ettiyse yani iki taraf da çıplaksa ve erkeğin boşalması gerçekleştiyse kadının dış genital bölgesine yakın olan sperm hücreleri vajinal yoldan rahim ağzına ve oradan kanallara ulaşabilir. Kanala ulaşan spermler burada döllenmeye hazır haldeki bir yumurta ile karşılaşırsa döllenme gerçekleşebilir ve böylece gebelik başlayabilir.

Gebeliği önlemek için kadının yaşı, kaç doğum yaptığı ve cinsel hayatındaki düzene uygun olarak bir doğum kontrol yöntemi seçilebilir. En güvenilir doğum kontrol yöntemleri prezervatif, spiral ve doğum kontrol haplarıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat