Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hz. Muhammed'in Medine hayatı nasıldı?

1,682
kez izlendi
Puan: 0.60 / 5
Detaylı Açıklama

Hz. Muhammed'in Medine hayatı nasıldı?

Peygamber Efendimiz hicretten sonraki 622 yılıyla vefat ettiği 8 Haziran 632 yılları arasında Medine'de yaşamıştır. Yer yer seferlere gitmesiyle beraber vaktinin çoğunluğu Medine?de geçmiştir.


Hicretten önce Medine'nin adı Yesrib'tir. Yesrib, bugünün küçük acı biberleri anlamında, acılık manasında bir kelimedir. Hz. Muhammed bu ismi beğenmemekle beraber yeni bir alternatif isim olarak Medine adını vermiştir. Medine medeniyet, şehir anlamına gelir. Medeniyet de şehirlik demektir.

Medine borçların güvenle ödendiği, birisinin birisinden borç aldığını diğerine güvenle verdiğini dolayısıyla adaletin, adil olmanın yeri, güvenin ve huzurun kentidir.

Yesrib denen acı biber tarifi yapılan yer Hz Muhammed'le beraber bir huzur kenti olmuştur. Bu huzur kentinde Peygamber Efendimiz kendisiyle beraber yaşayan diğer etnik yapılara da saygın bir yer vererek onlarla vefatına kadar huzur içerisinde yaşamıştır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat