Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hyalüronik asit uygulaması nedir?

33,264
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hyalüronik asit uygulaması nedir?

Hyaluronik asit ciltte doğal olarak bulunan bir madde. Hyaluronik asit cilde nemliliğini ve sıkılığını veren madde olarak da nitelenebilir. 


Hyaluronik asidin en önemli özelliği kendi hacminin 1000 katı kadar su tutabilmesidir. Hyaluronik asit bu özelliği ile cildin nemli kalmasını, cildin sıkı ve gergin olmasını sağlar. 

Öte yandan yıllar geçtikçe, yani hemen hemen her 10 yılda bir ciltteki hyaluronik asit seviyesi azalır. Bu nedenle ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar ortaya çıkar. Estetik amaçlı hyaluronik asit içeren dolgular da bu duruma bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklık ve sarkmaları ortadan kaldırmayı sağlar. Hyaluronik asit dolgular ayrıca ciltteki yara izlerinin giderilmesi için de etkilidir. 

Hyaluronik asit yan etkisi olmadığı için son yıllarda ciddi kullanım alanlarına kavuşmuştur. Hyaluronik asit yüz şekillendirme işlemlerinde yani dudak şekillendirme veya dolgunluk verme, burun şekillendirme alanlarında da kullanılmaya başlamıştır. Hyaluronik asit, yanakları dolgunlaştırmak, çeneye şekil vermek ve yüz ovalini belirginleştirmek için ideal bir estetik dolgu malzemesidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat