Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

HTC One mı yoksa iPhone 5C mi daha iyi?

8,874
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

HTC One mı yoksa iPhone 5C mi daha iyi?

One, HTC'nin Samsung Galaxy S3 ve S4 modellerinin yanı sıra Apple'ın iPhone'u gibi pazar lideri akıllı telefonlarla rekabet etmek için piyasaya sürdüğü bir cihaz.

iPhone 5C diğer akıllı telefonların karşısında önemli bir rakip. İşte HTC One ve iPhone 5C arasındaki benzerlikler ve farklılıklar:

HTC One & iPhone 5C karşılaştırması:

- HTC One boyut olarak iPhone 5C'den 1 santimetre daha uzun ve geniş. iPhone 5C, HTC One'dan yaklaşık 30 gram daha hafif.
- HTC One 4,7 inç yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip. iPhone 5C'nin ekranı ise 4 inç.

- HTC One Qualcomm Snapdragon 600 dört çekirdekli 1,7GHz (cigahertz) hızında işlemci ve 2 GB RAM kullanıyor. iPhone 5C ise Apple'ın 1.3 GHz hızındaki A6 işlemcisine ve 1 GB RAM'e sahip. Burada rakamlar HTC One'dan yana. Ancak Apple'ın kaynakları verimli kullanabilen sistem mimarisi ve yazılımları arada herhangi bir hız farkı olmasını engelliyor.

- HTC One HTC Sense arayüzü ile Android işletim sisteminin son sürümünü kullanıyor. iPhone 5C ise iOS 7 işletim sistemine sahip. HTC Sense arayüzü Android'i cihaza verimli bir şekilde entegre ediyor ama yine de Apple'ın cihaz için geliştirdiği özel işletim sistemi daha verimli denilebilir.

- HTC One 32GB ve 64 GB bellek kapasiteli seçenekleriyle piyasaya sunuluyor. Bunu harici kartlarla geliştirmek mümkün. Ayrıca mikro USB bağlantı noktasına takılabilen bir adaptör ile USB bellekleri bile cihaza bağlamak mümkün. iPhone 5C ise 16 ve 32 GB hafıza seçeneklerine sahip. Apple kullanıcının bellek kapasitesini geliştirmesine izin vermiyor.

- HTC One ve iPhone 5C dijital pusula, jiro sensör, ivmeölçer, yakınlık sensörü ve ortam ışığı sensörlerine de sahip.

- İkisinde de 3,5 mm stereo kulaklık girişi var. Yani ikisi de piyasadaki birçok kulaklık ile tam uyumlu.

- HTC One cihazı USB ve HDMI aygıtlara bağlayabilen mikro USB 2.0 bağlantı noktasına sahip. iPhone 5C bunlara sahip değil.

- HTC One gelişmiş kamerası ve ses sistemi ile dikkat çekiyor. HTC One yüksek kaliteli bir lens ve buna paralel kalitede bir görüntü sensörüne sahip. iPhone 5C de sensör ve lens noktasında tatmin edici. Bunlarla kaliteli fotoğraflar çekmek mümkün.

- HTC One ön yüzünde 2 adet stereo speaker'a sahip. iPhone 5C'nin ise tatmin edici olsa bile tek bir hoparlörü var.

- Bu arada iPhone 5C ile iPhone 5 kasa malzemesi ve tasarım dışında neredeyse aynı. Bu nedenle iPhone 5C için yapılan değerlendirmeleri iPhone 5 için de yapılmış kabul edebilirsiniz

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat