Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hormon yogası nedir?

654
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hormon yogası nedir?

İnsan bir bütündür ve bütün sistemler birbirini etkiliyor. Sinir sistemi, sindirim sistemi, kas ve iskelet sistemi, dolaşım sistemi; hepsi teker teker birbirini etkiler. İşte hormonal sistemdeki bir değişim de, diğer bütün sistemleri etkiliyor. Örneğin, tiroit bezinin fazla ya da az çalışması, fiziksel olarak aşırı kilo veya aşırı zayıflamaya neden olurken sinir sistemini de etkiliyor. Biz, daha yorgun, huzursuz ya da daha sinirli olabiliyoruz. Yapacağımız hormon yogası ile hem sinir sistemimizi, hem de kas ve iskelet sistemimizi güçledirip rahatlatırken, hem de hormonal sistemin etkilenip dengeye gelmesini sağlıyoruz. Hormonal sistemin dengesi, bedenimiz ve psikolojimiz için çok önemli. 

Hormonal sistem için yogayı ergenlik çağından, orta ve ileri yaşlara kadar kadın veya erkek, genç veya yaşlı herkes yapabilir. 

Ergenlik döneminde, hamilelik döneminde veya menopoz dönemindeki kadınlar için hormon yogası tüm sistemin dengesini sağlamak için çok faydalı olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat