Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Horlamayı önlemek için ne tür yastıklar kullanılabilir?

2,137
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Horlamayı önlemek için ne tür yastıklar kullanılabilir?

Horlama çok yaygın bir durumdur. Özellikle uyku apnesi giderek yayılmaktadır. Bununla ilgili pek çok değişik ürün piyasaya çıkmıştır. Bunlardan biri de horlama yastıklarıdır. İnternet ortamında pek çok çeşitte bulunabilir. 


Yurt dışında yaklaşık 7 çeşit horlama yastığı bulunur. Bunların hepsinin farklı özellikleri vardır. Uyku apnesi ve horlama normalde hava yolu darlığına bağlı olarak ortaya çıkar. Nasıl bir tedavi yapılırsa yapılsın buradaki havayolunu genişletmek gerekir. 

Genelde uyku apnesi ve horlaması olan insanlar yan ya da yüz üstü yattıklarında tıkayan bölgeler yana doğru devrilir ve hava yolu açılmış olur. Bazı yastıklarda orta kısım daha havalıdır. Yanlar daha çukurdur. 

Bunun dışında kara buğdayın kabuklarını içeren bazı bitkisel formüllerin olduğu yastıklar da mevcuttur. En önemlisi tüm bunlardan önce kişinin horlama için doktora gitmesinin gerekliliğidir. Horlama yastığı her zaman etkili değildir. Yastıklar ortopedik olmalı, hipoalerjik olmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat