Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

HIV virüsü bulaştıktan sonra vücutta ne tür değişiklikler olur?

121,511
kez izlendi
Puan: 4.39 / 5
HIV virüsü bulaştıktan sonra vücutta ne tür değişiklikler olur?
Normalde HIV virüsünün kendisinin hastalık yapıcı bir özelliği yok. Bu nedenle bunu çok iyi değerlendirmek lazım. HIV virüsünün vücudun bağışıklık sistemini çökerterttikten ortaya çıkan hadiseler söz konusu. Bağışıklık sistemi çöktükten sonra birçok enfeksiyona açık hale geliyorsunuz. Dolayısıyla özellikle mantar enfeksiyonları başta olmak üzere sistemik olarak tüm vücuda yayılan bir sürü enfeksiyon ortaya çıkar.

Vücudun savunma mekanizması güçsüz kalır

Bunların içerisinde akciğer enfeksiyonları, tüberküloz gibi enfeksiyonlar, müzmin olan enfeksiyonlar aktif hale gelir. Bunun dışında yine vücudun savunma mekanizması ortadan kalktığı için birçok kanser türü hastalığa da veya tümöral hadiselere de vücut açık hale gelmektedir. Neticede de yani AIDS hastalığında biz bu enfeksiyonların veya tümöral hadiselerin veya bu tür kanserlerin bulgularıyla hastayla karşılaşmaktayız.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat