Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hipospadias nasıl tedavi edilir?

11,176
kez izlendi
Puan: 3.75 / 5
Detaylı Açıklama

Hipospadias nasıl tedavi edilir?

Hipospadias sadece ve sadece doğru zamanda, doğru kişiler tarafından cerrahi metod ile tedavi edilir. Hipospadias cerrahi bir problem olduğundan cerrahi yöntem ile aşılması gerekir.


Hipospadias ameliyatı için cerrahın, çocuk üroloğu olması, çocuk cerrahisi uzmanı olması ya da üroloji cerrahisi uzmanı olması yeterlidir. Elbette ki konunun asıl uzmanı çocuk üroloğudur. 

Hipospadias tedavisinde yapılan şey normalde pipi ucunda olması gereken deliğin alt kısımdan yukarıya taşınması olayıdır. Ancak hipospadias dediğimiz durum çoğu zaman yanında birtakım ilave problemlerle birlikte gelir. 

Örneğin bu çocuklarda peygamber sünneti dediğimiz yarım sünnetli durum vardır veya normalde dik olması gereken pipi eğri olabilir. Dolasıyla cerrah operasyonu yaparken ilk aşamada bu deliği uca taşımalı, diğer taraftan eğriliği düzeltmeli, bir diğer yandan ise çocuğun sünneti tamamlanmalıdır. Hipospadias ameliyatı önemli ve ince bir cerrahi gerektiren bir operasyondur. Hipospadias ameliyatını bu konuda uzman kişiler yapmalıdır. 

Eğer hipospadias ameliyatında problem olursa 2. ameliyatta yeni bir problem olma ihtimali gitgide artmaktadır. Bu nedenle ameliyatın ehil ellerde ve tek seferde tamamlanması için mümkünse çocuk ürolojisi cerrahı ile ilerlemek daha doğru olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat