Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hipnozla doğumun riski var mı?

129
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hipnozla doğumun riski var mı?

Hipnozla doğumda bir risk söz konusu değildir. Bütün kontrolün annede olduğu, nefesler ve gevşemelerle doğum karşılama tekniğidir. Herkes hipnoz ile doğum tekniğini öğrenip uygulayabilir. 

Hipnobirthing müdahaleleri reddeden bir teknik olmadığı için gerekli müdahalelerde, gerek sağlık sistemine gerekse doktorlara annenin nasıl yardımcı olacağı konusunda bilgiler verir. Doğum esnasında oluşacak komplikasyonlarda anne öğrendiği tekniklerle doktorlara yardımcı olabilir. 

Kadınlarda olan doğum korkuları onlara anlatılan hikayelerle ortaya çıkmaktadır. Hypnobirthing bu bilinçaltı korkuları ve tedirginlikleri yenmeye yardımcı olur. Hypnobirthingin temelinde doğumla ilgili pozitif bilgiler vardır. 

Bazı durumlarda sezaryen kararı alınabilir. Bu durumda hypnobirthing tekniğini bilen anneler neler yapacağı karşısında da hazırlıklıdır. Anne bebek dostu sezaryen denilen felsefe hipnozla doğum eğitimlerinin içinde annelere verilir. Bu felsefede anne ve bebek ameliyattan sonra ayrılmak yerine kavuşmayı yaşar. Bu tür durumlarda epidural anestezi tercih edilir. Ameliyathane gerekli ısıya getirilir. Bebek ameliyat boyunca annenin göğsünde bağlanmayı yaşar. 

Bağlanma, bebeğin annede kendi kendine memeyi bulması ve sütü alabilmesidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat