Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hipnozla doğumun faydaları nelerdir?

304
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hipnozla doğumun faydaları nelerdir?

Hypnobirthing, doğum tekniğinden çok bir doğum felsefesidir. Hipnoz ile doğum annedeki doğumun doğal, normal ve fizyolojik olduğu temeline dayanan bir felsefedir. Hamilelik döneminde anneyi en çok rahatlatan güven ve gevşemedir. Hipnobirthing ile anne adayına doğum öncesi doğumla ilgili tüm bilgiler verilir. Dolayısıyla doğum sırasında anne adayı stres yapmaz, acıdan uzak durmayı başarır. 

Bir bebek için bundan daha değerli bir hediye olamaz. Çünkü bebekler hamilelik döneminde stresli anneleri pek sevmez. Gebelik döneminde yaşanan stres, hormonlar vasıtasıyla bebeğe geçer. Hipnobirthing, anne adayının rahat, doğum sırasında da stressiz ve rahat olmasına yardımcı olur. Anne adayındaki bu rahatlık hormonlar sayesinde kan yoluyla plesantaya, ordan da kordon aracılığı ile bebeğe ulaşır. Bu sayede bebekte daha sakin ve huzurlu bir şekilde büyür. 

Hipnobirthing doğumlarında bebeklerde stres görülme oranı çok azdır. Doğum sırasında müdahale azdır ve anne kendini kasmak yerine rahatlar. Bu rahatlık doğum esnasında rahime ve bebeğe ulaşır. Hipnozla doğum anne ve bebek sağlığı için yararlı bir doğum tekniğidir. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat