Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hipnoz terapisinin hamilelik dönemine faydası var mı?

188
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hipnoz terapisinin hamilelik dönemine faydası var mı?

Anne adayları hamilelik döneminde rahat ya da endişeli olabilir. Bu gerginlik ve endişe hamileliğin başından itibaren görülebilir. Hipnoz terapisi eğitiminin önceden alınması annenin hamileliği ve doğumu rahat karşılamasını sağlar. Çünkü anne adayı bilgilendikçe kendini daha rahat hissedecektir. 

Günümüzdeki annelerin birçoğu koşuşturma içerisinde bulunduğu için hamilelik ve doğumla ilgili risk aramaktadır. Bu risk arayışı annelerde bir gerginliği getirir. Hipnozla doğum bu gerginliğin azalmasını sağlar. Hamilelik ve doğum annenin gevşeme durumuna göre rahat geçer. Hypnobirthing annelerinde uykusuzluk, ayak şişmeleri, rahatsızlık ve yorgunluklar daha az biçimde kendini gösterir.

Hypnobirthing kişinin kendi içindeki doğum yapma gücünü açığa çıkarır. Doğumla ilgili korkuların, tedirginliklerin yerine doğuma pozitif bir bakış açısı getirir. Hipnozla doğum eğitimi sonrasında kişi her bir dalgayı gevşeme ve nefeslerle karşılar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat