Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hipnoz ile nasıl zayıflanır?

7,508
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hipnoz ile nasıl zayıflanır?

Hipnoz ile zayıflama çalışmaları iki biçimde yapılıyor. Bir tanesi telkin vererek insanı zayıflatma şeklinde. Örneğin, yediklerinin yarısını yiyeceksin, günde 3 öğün yiyeceksin gibi birtakım telkinler vererek, kişinin bu telkinlere uyması sağlanıyor. Diğer bir yöntem ise kişinin bedenindeki duygulara odaklanarak, yemek yeme sebebini bulup, neden ortalamanın daha üstünde iştahı var, neden doygunluk hissine yabancılaşmış durumda gibi soruların yanıtlarını bularak, buralarda çalışma yapılan regresyon hipnoterapisi alanıdır. 

Hipnoz ile zayıflama sürecinde hem telkin, hem de regresyon hipnoterapisi yönteminin birlikte kullanılması önerilir. Kişinin yemek yeme nedenleri ile çalışıp, örneğin tatlı düşkünlüğünün neden kaynaklandığını bulup buna yönelik çalışmak en uygunudur. Tatlı örneğinden gidecek olursak, tatlı düşkünlüğü en çok hayal kırıklığından kaynaklanır. Bu anlamda kişinin hayal kırıklığının nedenini bulup, onun üzerine çalışıp, daha sonra telkin vermenin en geçerli, en sağlam yöntem olduğunu düşünüyorum. 

İnsanların zayıflama problemleri için kiloları yok edici teknikleri değil, sebeplerle çalışmaları gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kilomuzu yok ettiğimizde bu kesinlikle, bazen fazlası ile geri dönüyor. Zayıflayan herkes yüzde 98 oranında eski kilolarına geri dönmektedir. Bunun için gelin kilo alma nedenlerimizi bulalım, buna uygun çalışalım ve bir ömür boyu zayıf kalalım. 

Videoyu Göster

Sağlıklı Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat