Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hip hop nasıl ortaya çıktı?

8,994
kez izlendi
Puan: 4.41 / 5
Hip hop nasıl ortaya çıktı?
Hip hop kültürü 1970'lerde Nerw York'un Bronx mahallelerinde ortaya çıtı. Bu kültürün mimarları Dj'ler, B-Boy'lar, Mc'ler ve grafiti sanatçılarıdır. Break beat dediğimiz müzik türünde akrobatik olarak dan eden kişilere B-boy denir. Mc'nin açılımı ise master of ceremony'dir. Mc'ler parti veya bir şov sırasında rap yaparak kalabalığı coştururlar.

Hip hop'un öncüleri Dj Cool Herc, Melly Mell, Africa Bambaata, Kurtis Blow ve Grandmaster Flash'tır. Cool Herc yaptığı partiler sırasında iki aynı plağı birbirine mix ederek break denilen ilk beat'leri çıkarır ve bu ritmin üzerine MC'ler rap yapmaya başlar. Bununla hip hop'un da ilk tohumu atılır.

Hip hop müziğin temelinde ritim ve lyric yani söz vardır. Sözler rap yapan sanatçının karakterini, kendi gerçeğini ve stilini yansıtmaktadır.
Yaşam Kanalı Hepsini Gör
Gusül abdesti nasıl alınır?
Eski İstanbul Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat