Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Heterokromi nasıl anlaşılır?

857
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Heterokromi nasıl anlaşılır?

Birinin heterokrom olduğunu karşıdan baktığımızda normal bir aydınlatmada isek kolayca anlayabiliriz. Heterokromi olan kişilerde iki göz arasındaki renk farklı olabilmekle birlikte aynı gözde bölgeler arasında farklı renkler olabilir. 

Burada önemli olan yeni doğan bir çocukta böyle bir problem varsa, bunun herhangi bir hastalıktan mı kaynaklandığı ya da ailesel, genetik olup olmadığının tespit edilmesidir. Bu nedenle yeni doğan bebeklerin göz renginde farklılık varsa bir göz doktoru kontrolünün yapılması gerekir. Tabii ki burada pediatrisin de kontrolünün rolü vardır ancak bir pediatristin bunu tespit edebilmesi için çok fazla tetkik yapması, MR'lar çekilmesi gerekir. Bunun yerine işin uzmanı olan göz doktoru kontrolü daha doğru olur ki yeni doğan bebeklerin de rutin kontrollerinde mutlaka göz muayenesi bulunur. Böylece çok daha hızlı bir şekilde sonuca ulaşılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat