Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Heterokromi için doktora ne zaman gitmek gerekir?

735
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Heterokromi için doktora ne zaman gitmek gerekir?

Heterokromi, normal aydınlık bir ortamda baktığınızda çıplak gözle fark edilebilir bir sorundur. Fark edildiği zaman, yeni doğan bir çocuksa derhal göz doktoruna götürülmelidir; konjenital mi yoksa bir hastalığa bağlı mıdır diye öğrenmek için. Daha ileriki yaşlarda ortaya çıkmış bir problemse bunun mutlaka sebebini araştırmak gerekir. Çünkü heterokromi hastalığı sonradan ortaya çıkmışsa vücutta başka problemler de olabilir. Tedavisine de ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi olur.

Erişkin bir kişiysek, gözümüzde böyle bir problem varsa, öncelikli olarak göz doktoruna başvurulması gerekir. Göz doktoru bu hastalık ve vücuttaki diğer bulgular arasında bağlantı kurup bu sorunun sadece göze ait, izole bir problem mi yoksa vücuttaki başka bir hastalıktan, bir sendromdan kaynaklanan bir problem mi, anlayabilir. 

Diyelim ki kişide işitme problemi de var. O zaman bu bir sendroma doğru gitmektedir. Beraberindeki diğer bulgular takip edilmeli, işin içine dahiliyeci de katılarak hastalığın tam tanısı konulmalıdır. 

Heterokromi kimi zaman göz tansiyonundan veya gözde, sadece kendisine ait olan ve vücudun diğer bölümlerine etkisi olmayan basit bir problemden de kaynaklanabilir. Tüm bunların tanısını oftalmolog, yani göz doktoru kolaylıkla koyabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat