Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Her prezervatifte sperm öldürücü maddeler var mı?

52,132
kez izlendi
Puan: 3.83 / 5
Detaylı Açıklama

Her prezervatifte sperm öldürücü maddeler var mı?

Prezervatiflerin ana koruyucu fonksiyonu mekanik yolla yani erkekten gelen spermin içinde bulunduğu sıvının vajinaya akmasını engellemektir. Ama bunun yanında tüm prezervatiflerde bir de spermisid madde bulunur.

Mesela jinekologların muayenede ve ultrasonda kullanması için üretilen prezervatiflerde spermisid yoktur ama piyasada ticari olan satılanların hepsinde spermisid solüsyon vardır.

Prezervatiflerde bulunan spermisid maddelerin sperm öldürücü etkisi var ama buradaki jel ve pudraların daha çok ilişkiyi kolaylaştırıcı etkisi vardır.


Böyle bir durumda yani prezervatiften vajina içine sızma gerçekleştiğinde yapılacak şey vajinanın bir solüsyonla temizlenmesi ve suyla yıkanması, bunun yanında ilişki sonrası hapının 72 saat içerisinde alınmasıdır.

Bu haplar 72 saatten sonra alınamazlar. Ne kadar kısa zamanda alınırlarsa gebeliği engelleyici oranı o kadar yüksek olur. Aksi halde bir yararları dokunmayacaktır. Prezervatifin sağlam olması da önemlidir. Kaliteli markaları tercih etmeli, son kullanım tarihine dikkat etmeliyiz. Hepsi UZMANTV'de!

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat