Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Her kırık alçıya alınır mı?

40,845
kez izlendi
Puan: 4.50 / 5
Her kırık alçıya alınır mı?
Her kırığı alçıya alamayız. Çünkü alçıya alacağımız kırık, alçıyla dışarıdan bizim müdahalemizle kırık parçalarının yerine oturtulup kemiğin düzgün hale getirilmesiyle ilgilidir. Bu yüzden her kırık dışarıdan böyle bir müdahaleye izin vermediğinden dolayı bütün kırıkları alçıyla düzeltememekteyiz. 

Özellikle eklem bölgesi kırıklarında, eklemi içeren kırıklarda alçı müdahalesinde çok zorlanmaktayız. Bu tür kırıklara genelde cerrahi tedaviyle yaklaşırız. Hatta bazen cerrahi tedavilerle de yerine oturtamadığımız kırıklar vardır. 

Özellikle kalça bölgesinde kalça kısmı kırıklarında, boyun kısmı kırıklarında kemikler birbirlerinden o kadar uzaklaşmıştır ki kemik yaşamayacak, ölecek haldedir. Bu nedenle kırık tedavisi için protez koyma ameliyatı yaparız. 
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat