Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hemodiyaliz hastalarında enfeksiyon görülebilir mi?

1,672
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hemodiyaliz hastalarında enfeksiyon görülebilir mi?

Hemodiyaliz hastaları canıyla kanıyla aynı bizim gibi insanlardır. Herkesin başına enfeksiyon geliyorsa hemodiyaliz hastalarının başına da gelebilir. Nezleden, soğuk algınlığından tutun da, zatüreye kadar giden daha ağır enfeksiyonlar, hatta çalışmayan böbreklerde eskiden bir iltihaplanma varsa o çalışmayan böbrek nedeniyle hastanın bağışıklık sisteminde direnç düşüklüğü olduğunda, ani bir üzüntü veya beslenme sorunları ortaya çıktığında bu enfeksiyonlar uyanabilir.

Diyaliz hastasının enfeksiyonları aynı sağlıklı kişilerde oluşan enfeksiyonlar gibi tedavi edilebilir. Böbrek hastasında bir enfeksiyon oluştuğunda, bunu tedavi etmek için yapılan ilaç tedavisinde enfeksiyon ilaçlarını böbrek süzmese bile gerekli dozlarda verebiliyoruz. Hemodiyaliz hastasında boğaz iltihabı, idrar yolu iltihabı, cilt iltihabı, göz iltihabına kadar pek çok enfeksiyon, sağlıklı insanlardaki kadar görülebilir ve tüm bu enfeksiyonlar, tıpkı sağlıklı kişilerde olduğu gibi tedavi edilebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat