Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hasar şirketleri trafik kazası sonucu vefat eden kişilerin yakınlarına hangi hizmetleri verir?

10,813
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hasar şirketleri trafik kazası sonucu vefat eden kişilerin yakınlarına hangi hizmetleri verir?

Meydana gelen bir kazada şartlar uygunsa vefat eden kişinin geride kalan eşi çocukları ve başkaca vefat eden kişinin desteğinden mahrum kalan kişiler tazminat alabilirler. Bu tazminatı destekten yoksun kalma tazminatı olarak adlandırıyoruz.

Destekten yoksun kalma tazminatı, ölen bir kişinin yaşarken destek verdiği kişilerin aldığı desteğin ölüm sebebiyle ortadan kalkması neticesinde destek alanların uğradıkları zarardır. Destekten yoksun kalma tazminatı, ölenin destek verdiği kişilerin hayatlarının ölüm nedeniyle kötüleşmemesi için kabul edilmiş bir maddi tazminat davası türüdür. 

Destekten yoksun kalma tazminatının amacı, ölenin yaşarken destek verdiği kişilerin hayatlarını aynen sürdürebilmeleri, sosyal ve ekonomik bağlarına ölümden önceki gibi devam edebilmelerinin sağlanmasıdır. 

Hasar şirketi olarak vefat eden kişinin yakınlarının bir talebi durumunda değerlendirmeler hasar uzmanlarınca yapılır; şartları uygun olduğu takdirde tazminata ilişkin tüm evraklar hasar danışmanlık ve aracılık şirketi tarafından toparlanır. Ardından kusuru bulunan sigorta şirketine gerekli başvuru yapılarak en hızlı şekilde bu kişilerin tazminatının alınması sağlanır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat