Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Harlem shake nedir?

1,206
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Harlem shake nedir?

Harlem Shake çılgınlığıyla dünya kısa bir süre önce tanıştı. Do the Harlem Shake adlı 30 saniyelik bir video ile başlayan furya, sosyal medya ve video paylaşım siteleri sayesinde hızla yayıldı.

Google ve Facebook gibi internet devlerinin ofislerinde kendi Harlem Shake videolarını çekmesi bu çılgın figürlerin daha da popüler olmasını sağladı.

Bir süre sonra dünyanın hemen her yanında binlerce Harlem Shake videosu çekilmeye ve paylaşılmaya başlandı.

Harlem Shake dansının olmazsa olmazı DJ Baauer'in Harlem Shake şarkısı. Harlem Shake dansının vazgeçilmezlerinden biri de kostümler. Kostümler ve maskeler ne kadar çılgın ve uçuksa ortaya çıkan video da o kadar renkli ve eğlenceli oluyor.

Müzik, kostümler ve dansçılar hazırsa sıra figürlere karar vermek. Aslında birkaç temel figür olmasına rağmen istediğiniz hareketleri sergilemekte özgürsünüz. Ancak dansı başlatan, yani hiç ilgisi yokken ortaya çıkıp dans eden kişinin yapması gereken bazı belli figürler var. Yine de isteğinize göre davranabilirsiniz.

Bu arada, Harlem Shake bir internet çılgınlığı olduğu için yaptığınız dansı kaydetmeniz önemli. Bu yüzden mümkünse yüksek çözünürlüklü video kaydedebilen bir kameranız ya da cep telefonunuz olması gerekiyor. Bu arada, iki ayrı video kaydedeceğiniz için bunları birleştirecek kadar bilgisayar kullanabiliyor olmanız şart.

Harlem Shake'in nasıl yapıldığını ayrıntılarıyal öğrenmek için diğer videomuzu da mutlaka izlemenizi öneririz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat