Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Harlem shake nasıl yapılır?

4,369
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Harlem shake nasıl yapılır?

Harlem Shake çılgınlığı dünyayı saran internet fenomenlerinden biri.
4 arkadaşın Do the Harlem Shake adlı 30 saniyelik videosuyla başlayan furya, sosyal medya ve video paylaşım siteleri sayesinde hızla yayıldı. Google ve Facebook gibi internet devlerinin ofislerinde kendi Harlem Shake videolarını çekmesi bu çılgın figürlerin daha da popüler olmasını sağladı.

Harlem Shake yapabilmek için öncelikle ihtiyacımız olan şey minimum üç kişi, DJ Baauer'in Harlem Shake şarkısı ve video çekebilen bir cihaz. Elbette maske ve kostümler...

Harlem Shake yapmak için istediğiniz bir mekanı kullanabilirsiniz. Otobüs, evinizin bahçesi, ofisiniz ya da halanızın misafir odası Harlem Shake mabediniz olabilir...

Mekan, insanlar, kostümler ve müzik hazırsa Harlem Shake yapmaya başlayabilirsiniz.

Farz edelim ki bir ofistesiniz. Kameranızı bütün ofisi görebilecek şekilde kuruyorsunuz ve kayıt yapmaya başlıyorsunuz.

İnsanlar sakin sakin çalışırken DJ Baauer'in Harlem Shake şarkısı fonda çalmaya başlıyor. Derken Harlem Shake'in kilit adamı ofisin ortasında beliriyor. İlginç kostümü, şapkası ya da maskesiyle içinden geldiği gibi dans etmeye başlıyor. Bu sırada herkes ne yapıyorsa onu yapmaya devam ediyor, kimse ortada ya da hemen yanında dans eden kişinin farkında değil.

Bu arada unutmamanız gereken bazı noktalar var. Kilit adam dansına şarkının 15. Saniyesine kadar devam ediyor. Bu andan sonra diğerlerinin de dansa dahil olması gerekiyor.

Şimdi diğerlerinin de Harlem Shake'e katılma vakti geldi. Burada kayda bir ara vermeniz lazım. Herkes kostüm ve maskeleriyle görüntüdeki yerini aldıktan sonra müziği tekrar açıp dans etmeye başlıyor ve kayda devam ediyorsunuz. Bu esnada mümkün olduğunca eğlenmeniz ve çıldırmanız gerekiyor. Topluluk ne kadar coşkulu dans ederse video da o kadar güzel oluyor.

Her şey bittikten sonra elde ettiğiniz iki videoyu birleştirip YouTube yüklüyorsunuz.

Videoyu Göster

Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat