Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Haritada Ev ne anlama gelir?

439
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Haritada Ev ne anlama gelir?

Doğum haritasında evler gökyüzünün bölümlere ayrılmış halidir. Zodyak doğum haritamız 12 evden oluşur. Farklı ev sistemleri kullanabiliriz fakat hangi ev sistemini kullanırsak kullanalım bir haritada 12 ev mevcuttur.

1. ev, doğum saatimize göre çıkarılan haritada yükselen burcumuzla başlar. Yükselen burcumuzun olduğu ilk ev, birinci evdir. Birinci evden, ikinci eve, ardından 12. eve kadar haritamızdaki evleri sıralayabiliriz. 

Astrolojide birkaç çeşit ev sistemi vardır. Placidus, Koch , Eşit Ev ve Tam Ev sistemleri astrolojide en sık kullanılan ev sistemleridir. Hangi ev sistemi doğrudur diye soracak olursanız, bunun cevabı çok kişiseldir. Çünkü şu ev sistemi en doğrusudur diyemeyiz. Bunu daha çok deneyerek kendiniz bulabilirsiniz. 

Kendi doğum haritanızda farklı ev sistemlerine bakarak hangi ev sisteminin sizin için doğru ve geçerli olduğunu bulmanız mümkündür. Astrologlar da, profesyonel olarak danışmanlık yapan astroloji uzmanları da çalışmalarında zaman içinde, deneyerek belli bir ev sistemini seçer ve bu sistemle devam eder. Çoğu astrolog bir ya da iki ev sistemini birlikte kullanır. 

Evler aynı zamanda haritamızdaki alanlardır. Farklı evler hayatımızdaki alanları sembolize eder. Örneğin ilk ev kişisel görüntümüz, dış görüntümüz, mimiklerimiz, nasıl hareket ettiğimiz, başkalarının bizi nasıl gördüğü gibi konuları temsil ederken, ikinci ev daha maddi konular, sahip olduğumuz değerler ya da parasal konularla ilgilidir. Bu anlamda, her ev başka bir anlama gelir. Hayatımızdaki her bir farklı alan farklı bir ev ile sembolize edilir. 

Videoyu Göster

Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat