Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi yüz şekline nasıl bir burun gider?

6,259
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi yüz şekline nasıl bir burun gider?

Yüz şekline uygun burun kararında en önemli konulardan biri kişinin cinsiyetidir. Erkeklere mutlaka erkeksi, sert hatlı bir burun yapmanız gerekir. Kadına ise daha feminen bir burun yapmak gerekir. 

Burun estetiğinde burun tek başına değerlendirilmemeli, tüm yüz ele alınmalıdır. Çünkü sadece burna odaklanırsanız yüze uymayan bir burun ile karşılaşabilirsiniz. Bazen hastalar beğendikleri kişilerin fotoğrafları ile doktorlara başvurur. Ancak bunlar doğru istekler değildir. Öyle bir burnu kişinin yüzüne bire bir yapsanız bile o kişide sırıtabilir, göze hoş gelmeyebilir. Bu nedenle burun kişiye uygun olmalıdır.

Yüz bir bütündür ve burun estetiğinde de bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Bununla birlikte mutlaka profil estetiği de dikkate alınmalıdır. Burada burnun çene, dudaklar, elmacık kemikleri ve alınla olan oranları çok önemlidir. 

Örneğin ideal bir burun, yüzü enine olarak çizilmiş bir düzlem olarak düşünülürse, yüzü 3'e böler. Yine ideal bir yüzde burun, dikey boylamda yüzü 5'e böler. Kadınlarda burnun dudak ile yaptığı açı 100-105 derece iken, yani burun ucu biraz kalkıkken, erkeklerde daha düşüktür, 90-95 dereceler ideal olandır. Yani erkeklerde burun ucu dudağa göre çok kalkık olmamalıdır. Çünkü bu durum erkeğe feminen bir görünüm verir. Keza, bir kadının burnu da ideal olan 100-105 derecede değil de 90-95 derecelerde olursa daha sert bir ifadeye sahip olur, özellikle profilden maskülen bir görüntü verir.

Bunun gibi dikkat edilen pek çok detay vardır. Bu nedenle hasta sadece burun estetiği amacı ile gelse bile estetik cerrahlar hastaya yüzünün başka kısımları için de bazı yönlendirmeler yapabilir. Eğer hastanın çenesi çok gerideyse burnu çok ön planda görünür. Hastaya sadece burun estetiği değil, çeneye de ufak bir dolgu yaparak burun ve çene estetiği kombine edilir, çok daha iyi sonuçlara ulaşılır. 

Keza, elmacık kemikleri çok geride olan bir hasta burnunun çok büyük ya da uzun olduğunu düşünebilir. Elmacık kemiklerine yapacağınız ufak bir dolgu işlemi burna çok daha güzel bir görünüm kazandırabilir. 

Tüm bu nedenlerle burun estetiği yüzle bir bütündür ve burun estetiği yapmadan önce tüm yüzün detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir. 

Burun estetiği ile ilgili daha fazla bilgi için:

444 3 789 - 0216 474 54 54

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat