Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi yiyecekler bebeğin zekasını artırır?

87,924
kez izlendi
Puan: 4.76 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi yiyecekler bebeğin zekasını artırır?

Bebeğin zeka gelişiminin yediği yiyecekler ile ilgili olduğu çalışmalarla ispatlanmış bir durumdur. Bebeğinizin zeka gelişimine katkıda bulunmak için onu doğru ve dengeli beslemelisiniz.
Omega-3 yağı hem hafızanın hem de zekanın genel gelişiminde oldukça etkili bir maddedir. Bebek, gelişme döneminde yeterli protein ve karbonhidrat almalıdır. Protein ve karbonhidrat içeren gıdalar bebeğin günlük beslenme düzenine dengeli bir şekilde dağıtılmalıdır.
Karbonhidratın da zeka gelişiminde protein kadar etkisi vardır. 0-2 yaş arasında alınan yağların zeka gelişiminde önemli etkisi olduğundan bebeğin beslenmesinde yağı kısıtlamamak gerekir.
Çinko kalsiyum magnezyum gibi minerallerin dengeli biçimde alınması da zeka gelişimi için oldukça önemlidir. Bebeğin günlük beslenme düzenine bu mineralleri içeren gıdalar eklenmelidir.
Anne sütü her zaman için en avantajlı besindir ama hazır mamalara eklenen DHA ve ARA gibi maddelerin de bebeğe zeka gelişimi yönünden katkı sağladığı bilinmekte.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat