Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi vajinal akıntılar normal kabul edilir?

129,542
kez izlendi
Puan: 4.74 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi vajinal akıntılar normal kabul edilir?

Akıntı eğer beyaz renkli veya şeffaf ise, günde 1 kez sadece hijyenik ped kullanımı yani günlük ped kullanımından daha fazla bir şeye gerek duymuyorsa, beraberinde kötü koku, idrar yaparken yanma gibi rahatsızlıklar yoksa bu fizyolojik akıntı olarak kabul edilebilir.

Ama doktor muayenesinden mutlaka geçilmeli, çünkü bazen akıntıların altından daha ciddi sorunlar çıkabiliyor. Kendisinde hiçbir şikayet olmasa bile eğer akıntı varsa bunu değerlendirmesi lazım. Ama bu şeffaf veya beyaz ise, kötü kokusu yoksa ve de uzun süreden beri devam ediyorsa o zaman bunun fizyolojik akıntı olduğunu söyleyebiliriz.

Her akıntıdan korkmayın

Fizyolojik akıntı neden var? O bölgenin sürekli olarak temizlenmesini sağlamak için. Çünkü kadınlarda mutlaka o bölgede bir temizleyici akıntı var.

Akıntılar vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi vajinada da var. Çünkü o bölgenin sürekli olarak temiz tutulması gerekiyor. Yenilenme süreci sonucunda oluşan akıntılara fizyolojik akıntı diyoruz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat