Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi mesleklerde çalışan kadınlar daha zor hamile kalır?

65,853
kez izlendi
Puan: 4.41 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi mesleklerde çalışan kadınlar daha zor hamile kalır?

Ağır stres altında çalışmak zorunda olan, uzun ve yorucu çalışma saatleri olan kadınların gebe kalmaları diğer kadınlara göre daha zordur. 

Stres hormonlarının çeşitli salgı bezlerini etkilemesi ve bunun yumurtlama üzerinde olumsuz etkisinin olması gebeliği zorlaştırır. Stresin fazla hissedildiği dönemlerde kadınlar için yumurtlama problemi ya da adetin gecikmesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Çalışma hayatında kimyasal maddelerle çok fazla çalışan kadınlar, gebe kalmak konusunda güçlük çekebilirler. Özellikle kimya mühendisleri, laboratuvar çalışanları, anestezi uzmanları gibi meslek gruplarına dahil olan kadınlar gebe kalmak konusunda sorunlarla karşılaşırlar.

Radyasyon açısından risk altında olan, gün içerisinde radyoaktiviteye maruz kalan radyoloji uzmanları ve radyoloji teknisyenleri de gebe kalma konusunda sıkıntı yaşarlar.

Ağır metallere maruz kalınan tekstil işlerinde ve sıcaklığın çok yüksek olduğu maden işlerinde eşler arasında gebe kalamama ile ilgili problemler yaşanabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat