Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi kadınlar daha zor hamile kalır?

557,189
kez izlendi
Puan: 4.53 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi kadınlar daha zor hamile kalır?

Bazı kronik hastalıkları taşıyan kadınlar daha zor hamile kalırlar. 
Her yüz kadın arasından 3 ya da 4'ünde rastladığımız yumurtalıklarda polikistik over hastalığına sahip kadınların hamile kalması diğer kadınlara göre daha güçtür. Bu hastalıkta yumurtalıktaki yumurta hücrelerinin tamamı aynı yaştadır fakat düzensiz yumurtlama sebebiyle polikistik over kendini gösterir. 

Kronik hastalıklar arasından hipotiroid ya da hipertiroidi gibi hastalıkları olan kadınların gebelik süreci başlamadan önce bu problemlerini halletmesi gerekir. Hipotiroid ya da hipertiroid hastası iken kadınların gebe kalması oldukça zordur.

Ağır kansızlığı olan kadınların gebe kalmaya çalışmadan önce gereken vitamin ve demir takviyesi ile tedavi edilmesi gerekir. Gebe kalmak isteyen kadınların, gebelik süreci başlamadan önce detaylı jinekolojik muayene yaptırmaları gerekir. Bu muayeneler sırasında varsa rahim ağzı kanseri riskinin tespit edilmesi ve jinekolojik bir problemin olup olmadığının öğrenilmesi çok önemlidir.

Kadınların genital kanalında yer alan miyom ya da polip gibi yer kaplayıcı oluşumların veya yumurtalıklarda oluşması muhtemel çikolata kistlerinin gebelik öncesi tedavi edilmesi, kadınların gebe kalma şanslarını arttırır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat