Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi erkekler prezervatif kullanmamalı?

87,270
kez izlendi
Puan: 4.26 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi erkekler prezervatif kullanmamalı?

Prezervatifi kullanırken en önemli şey ilişkinin başında ereksiyon gerçekleşince, vajinaya girmeden önce takılma gerekliliğidir. Prezervatifin yırtılma riski mutlaka vardır. Bu nedenle iyi kalite bir prezervatif kullanmakta yarar var.


Prezervatifin kullanımında genelde ciddi bir sorunla karşılaşmıyoruz. Erkekler çoğu zaman cinsel duyarlılığı azalttığı için tercih etmiyorlar.

Lateks alerjisi dediğimiz durum çok sık görülen bir durum değildir. Lateks alerjisi genital bölgede kızarıklıklar ve reaksiyonlarla kendini gösterir. Alerjiye sık rastlanmaz, ancak lateks alerjisi olan birinde prezervatif kullanımında ısrar etmemek lazım.

Farklı malzemelerden üretilen vajinal prezervatifler bulunur. Fakat Türkiye'de çok yaygın kullanımı yoktur. Kadın tarafından koyulması ve kullanılması tarafından avantajı, inisiyatifi kadına geçirmesi ama kullanımının daha zor olması ve daha pahalı olmasıdır.

Lateks alerjisinde prezervatif, kadın prezervatifi dışında da kadının kullanacağı rahim içi araç, doğum kontrol hapı gibi yöntemler tercih edilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat