Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi durumlar için adak adayabiliriz?

1,458
kez izlendi
Puan: 0.60 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi durumlar için adak adayabiliriz?

Adak Allah'ın veya Hz. Muhammed'in bizden istediği bir şey değildir. Adak dinin istediği bir şey olsaydı bunun kayıtsız şartsız herkesin yerine getirmesi gerekirdi. 

Adak adamak farz kılınmış olsaydı maddi imkanlarından dolayı adağını gerçekleştiremeyen insanlar için merhamet gösterilmemiş olurdu. 

Dinin bizden istemediği durumlarda adak adanabilir. Örneğin, namaz ya da kurban bayramında kesilen hayvanı adak edemezsiniz. Allah?tan dilediğiniz bir şeyin gerçekleşmesi durumunda şükran hislerinizi dile getirmek için adak adayabilirsiniz. 

İyi sandığımız her şey bizim için iyi olmayabilir. Adak adarken "Allah'ım ben bunun iyi olduğunu sanıyorum, sen de iyi murat ediyorsan ne olur bana bunu ver. Hakkımda bu hayırlıysa ben sana şükrümü kurban ya da adadığım şey ile ifade edeceğim." denilebilir. 

Bazı şeylerin olmaması için de adak adanabilir. Örneğin bir sıkıntının ya da kötülüğün size gelmemesini istemek için adak adayabilirsiniz. O kötülük sizi bulmadığında da şükranlarınızı dile getirmek için adağınızı gerçekleştirmelisiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat