Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi boyutlardaki penis normal kabul edilir?

95,774
kez izlendi
Puan: 2.33 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi boyutlardaki penis normal kabul edilir?

Penis boyu kalıtımsal olarak belirlenir. Çocukluk döneminde penisin büyüme hızı yavaştır. Ergenliğe geçilmesiyle beraber büyüme hızlanır. Ergenlik sonunda ise penis boyu son haline ulaşır. 

 
İşlevsel penis 8-9 cm 

Penisin işlevi cinsel ilişki sırasında spermleri rahim yoluna ulaştırmak ve dişi yumurta hücresinin döllenmesini sağlamaktır. Penisin dölleme işlevini yerine getirebilmesi için sertleşmiş halde en az 8-9 cm kadar olması gerekir. Bundan kısa penisler spermleri rahim yoluna ulaştırmakta yetersiz kalacağı için işlevsel olmayabilir. Bu durumda bir hekime danışmakta fayda var. 

Büyüklük ile haz arasında ilişki yok

Penis boyu ile kadının ilişkiden aldığı haz arasında da doğrudan bir ilişki var denemez. Cinsel olarak işlevsel kabul edilebilecek 8-9 cm uzunluğunda bir penis kadının orgazm olmasını sağlayabilir. Çünkü vajinanın sadece girişi ve içeri doğru 2-3 cm kısmı dokunmaya hassastır. Daha derinde bulunan kısımlar uyarılmaya duyarsız olduğu için penisin normalden büyük olması kadının ilişkiden daha çok zevk almasını sağlamaz. 
 
Fazlası daha çok haz vermez

İşlevsellik ve ilişkiyi kolaylaştırması için 13-18 cm uzunluğundaki penisler ideal kabul edilebilir. Daha büyük penisler ise zevk vermekten çok kadının ilişki sırasında acı duymasına sebep olabilir. Kadının ilişkiden aldığı zevk penisin çapı ile de ilgilidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat