Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hangi aylarda ucuz yaz tatili fırsatı daha fazladır?

339
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hangi aylarda ucuz yaz tatili fırsatı daha fazladır?

Ucuz yaz tatili planlamasında tatil yapılacak dönemler ön plana çıkmaktadır. Bu işe dönemsel olarak baktığınızda ilkbahar ve sonbahar ayları önem kazanmaktadır. 

Ucuz tatil zamanları

Tatil, Türkiye'nin yerküredeki konumu itibariyle, İstanbul ya da Ankara şehirlerini baz aldığımızda 3 saatlik bir uçuş planladığınızda genellikle gidebileceğiniz yerler hep Kuzey yarımkürede olması nedeniyle Haziran - Temmuz ve Ağustos ayları genellikle daha pahalı olmaktadır. 

Alternatif olarak okullarla paralel giden, yani okulların kapanmasından önceki dönem; Nisan'ın son haftası ile Mayıs ayının içerisi ve okulların açılmasından sonra, yani Eylül'ün ikinci haftası ve Ekim ayları ucuz planlama yapan tatilciler için iyi bir alternatif olarak gözönüne gelmektedir. Fiyatlar yaklaşık olarak Haziran ile Mayıs kıyaslandığı zaman yaklaşık yüzde 20 oranında daha ucuz olmaktadır. Aynı şekilde Eylül'ün ikinci yarısı ve Ekim'in ilk haftaları planlandığı zaman Ağustos'a göre son derece ciddi indirimler söz konusu olabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat