Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamileyim, işyerinde çay - kahve tüketebilir miyim?

2,755
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamileyim, işyerinde çay - kahve tüketebilir miyim?

Gebelik döneminde çay ya da kahve tüketirken dikkatli olmanızda fayda vardır. Çay ve kahve gibi kafein içeren içeceklerin tüketilmesi hamilelerde çarpıntıya, tansiyon değişikliğine ve mide bulantısına neden olabilir. 

Çok miktarda çay ve kahve tüketiminin bebeklerde bir etki oluşturup oluşturmadığı ile ilgili net bilgiler yoktur ama yine de önlem olarak gebelik döneminde tükettiğiniz çay ve kahve miktarına özen göstermenizde fayda vardır. 

Günde 1 ya da 2 fincan kahve ya da limon eklenmiş çay tüketebilirsiniz. Gebelik döneminde işlenmiş kahve yerine Türk kahvesi tüketmek daha doğru bir seçim olacaktır. 

Gazlı içecekler de kafein içermektedir. Gazlı içecekler ve hazır meyve sularının gebelik döneminde tüketimemesinde yarar vardır.

Çalışan hamileler, ofis ortamında bir şeyler içme isteklerini su ile giderebilirler. Gebelik döneminde en az 2 litre su tüketmelisiniz. Tek başına su tüketmek midenizi bulandırıyorsa suyu lezzetlendirmek için içine portakal, elma, salatalık, çubuk tarçın ya da nane ekleyebilirsiniz. 

Çalışan hamile olarak ofis ortamında süt, ayran, kefir gibi içecekler ile bitki çayları da tüketebilirsiniz. Bitki çayı olarak ıhlamur, papatya veya melisa içebilirsiniz ancak bitki çaylarını da 2 - 3 fincandan fazla tüketmemelisiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat