Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte vajinal mantar nasıl tedavi edilir?

16,629
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Hamilelikte vajinal mantar nasıl tedavi edilir?
Hamilelikte vajinal mantar bazen belirti verdiği gibi bazen de net belirtiler göstermez. Verdiği belirtiler çoğunlukla dış bölgede kızarıklık, kaşıntı ve beyaz veya yeşil akıntıdır. Bu akıntı bazen çok yoğun ve topaklanma şeklinde görülebildiği gibi bazen de su kıvamında gözlenebilir.

Mantar enfeksiyonu hamileliğe ve bebeğe zarar vermez, erken doğuma neden olmaz. Bu nedenle tedavisi anne adayının şikayetlerine göre yapılır. Anne adayının eğer şikayeti varsa tedavi uygulanmalıdır.

Eğer şikayet dış genital bölge ile ilgiliyse lokal olarak sürülen ve bebeğe zararı olmayan kremler sürülebilir. Eğer akıntı olması durumunda ise fitil tedavisi uygulanabilir. Hamilelikte vajinal mantar sorunu için bazen eş tedavisi de yapmak gerekebilir. Yoğun mantar bazen eşe de bulaşır. Eşe bulaşan mantarın tekrar anneye geçmemesi için eşin de tedavi olması gerekir.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat