Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte suyun erken gelmesine nasıl müdahale edilir?

8,795
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte suyun erken gelmesine nasıl müdahale edilir?

Kasılmalar başlamadan suyun gelmesine suyun erken gelmesi denir. Normalde 37. haftadan sonra zamanında bebek söz konusudur. Bu 41. haftaya kadar sürer. 41. haftadan sonra miat aşımıdır. 9 aylıkken su gelmesi olduysa bu normaldir. 


Bebeğin zamanı geldiğinden kasılma başlamadan suyun gelmesi sorun değildir. Önce kendiliğinden sancıların başlaması için bir süre beklenir. Eğer başlamadıysa bu tetiklenir, rahim kasılmaları başlatılarak doğum başlatılır. Sıkıntı yaratan ise erken doğumlardır. 37. haftadan önce su geldiyse bu sıkıntıdır. 

Bebek henüz gelişmemiştir. Suyun gelmesi ise enfeksiyon oluşabilme riski anlamına gelir. 24-37 hafta arası bebeği mümkün olduğunca içeride tutmak gerekir. Bir kaç gün bile şanstır çünkü bebeğe akciğerlerini geliştirici iğne uygulanabilir. 

24-48 saat bebek içeride tutulabilirse ilacın etkisinden yararlanılabilir. Anne sürekli takip edilmeli, enfeksiyon şüphesi yoksa bebek içeride tutulmaya devam edilmelidir. 24 hafta öncesi ise bebek doğsa da yaşaması sıkıntılı olacağından bebeği doğurtmak gerekir. Annenin hayatı daha önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat