Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte saç bakımı nasıl olmalı?

5,612
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte saç bakımı nasıl olmalı?

Hamilelikte saç bakımı vücudumuza aldığımız besinler ya da kullandığımız bakım ürünlerinde olduğu gibi doğal malzemelerle olmalıdır. Saç bakımında kimyasal maddelerden uzak kalınmalıdır. Çünkü hamilelikte vücudumuzun bütün organlarında ve dokularında olduğu gibi saç derisinde de kan dolaşımı artmaktadır. 

Saçların bakımı için kimyasal kökenleri maddeler kullanıldığında kan akımının artması sebebiyle bunların vücuttaki emilimi de fazla olacaktır. Bunların bebeğe de geçme olasılığı vardır.

Doğal yağların kullanımı

Bitkisel yağlardan faydalanmak hamilelikteki saç bakımı için birinci kuralımız olmalıdır. Badem yağı, ceviz yağı, susam yağı gibi doğal yağlar hem içlerindeki besleyici maddeler nedeniyle hem de vücudumuza zararları olmaması sebebiyle tercih ettiğimiz ürünlerdendir. Bunlarla haftada bir veya 15 günde bir banyo öncesi saç diplerine masaj yapılması, belli bir süre bekletilmesi saçların parlaklık, canlılık kazanması için yeterli olabilmektedir.

Bütün bu önlemlere rağmen saçlarda ileri derecede cansızlık, matlaşma ya da dökülme devam ediyorsa konunun uzmanı bir doktora danışarak ondan da yardım almakta fayda vardır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat