Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte rahim ağrısı için neler yapılabilir?

23,220
kez izlendi
Puan: 2.30 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte rahim ağrısı için neler yapılabilir?

Hamilelikte kasık ağrısı ya da rahim ağrısı diye adlandırılan ağrılar rahim kaynaklı ağrılar olarak alt başlıkta toplanabilir. Kasık ağrıları nedenleri arasında büyüyen idrar kesesinin baskısı, gebelik ilerledikçe rahimi tutan bağların gerilmesi sayılabilir. Rahim ağrısı çok ciddi bazı durumların da habercisi olabilir.

Özellikle gebeliğin son haftalarında plasentanın yerinden ayrılması durumunda karın bölgesinde, rahimin etrafında çok şiddetli ağrı hissedilir. Bu acil bir durumdur ve hemen hastaneye gidilmesi gerekir.

Gebelik öncesi oluşan bazı miyomlar gebelikte büyüme eğilimi gösterir ve büyümenin dışında yumuşak dejenerasyon olarak anılan kendi içerisinde bozulma, çürüme, zedenlenme şeklinde bir yapıya uğrar ve bu da hamilede sürekli yerini tam olarak tarif edemediği karın ağrılarıyla sonuçlanır. 

Ağrılar çok aşırı olursa doktorun önerdiği ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir. Ama ilk defa karşılaşılan, alışık olunmayan, şiddetli bir ağrıda mutlaka doktora başvurulması gerekir.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat