Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte migren ağrısı çekenler neler yapabilir?

4,063
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte migren ağrısı çekenler neler yapabilir?

Migren en çok doğuştan yaştaki kadınlarda yaygındır. Hatta 3 - 4 kadından birinde migren vardır. Bu migrenli kadınlar hamile de kalıyorlar ancak hamilelikte ilaç kullanamayan bu kadınlar ne yapacak? Çünkü migren ilaçsız geçmez ve ilaçsız bir şekilde migren ataklarına dayanılmaz. Hamilelikte migren ilacı kullanamazsınız ancak tedavi olabilirsiniz. Hamilelik vücudu yenilediği için hamilelikte vücudu kontrol etmek çok kolay oluyor. Çünkü vücut zaten yenilenmeye ve iyi şeylere açıktır. 

Hamilelikte migren için ilaç alamazsınız ancak akupunktur yaptırabilirsiniz ama bunu tecrübeli bir akupunktur uzmanı seçmelisiniz. Çünkü bazen hamileliğe zarar verebilecek noktalara girilebilir. 

Migren için hamilelikte nöral terapi yaptırılabilir. Nöral terapide kullanılan iğnelerin içinde bir miktar madde vardır ancak ilaç tedavisi değildir. Isırgan otu ve acıbademden elde edilen çok doğal bir madde verilir ve bunun bebeğe zararı olmaz. Çok az miktarda ve belli bölgelere uygunlanmalıdır. Hamilelikte nöral terapinin kitaplardaki tüm prosedürü değil, hamilelikte durumu kurtaracak kadarki kısmı uygulanmalıdır. Amaç annenin ataklarını engellemek, ağrısız, mutlu bir hamilelik geçirmesini sağlamaktır. Çok az, kısa süreli bir nöral terapi ile başarı sağlanabilir. 

Migreni tedavi etmek istiyorsanız, hamilelik bittikten sonra, daha rahat koşullarda nöral terapi tamamlanarak migrenin tedavisi sağlanabilir. 

Hamilelikte kısa süreli ve o durumu kurtarmaya yönelik, başlangıç seviyesinde bir nöral terapi, migren ağrılarını geçirmekte en etkin yöntemdir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat