Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte mide yanması için ne zaman doktora gitmek gerekir?

4,358
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte mide yanması için ne zaman doktora gitmek gerekir?

Mide yanması hamilelikte olduğu zaman hamilelik reflüsü olarak geçiştiriliyor olabilir ama bunun altında bir mide asidi sorunu, bir mide ülseri veya başka türlü bir sindirim sistemi hastalığı yatıyor olabilir. 


Mite fıtıklaşmaları, midenin göğüs kafesinden biraz daha yukarı çıkması gibi durumlar hastalık durumlarıdır. Basit bir gebelik reflüsü olarak değerlendirmemek lazım. 

Hamilelik döneminde mide yanması

Mide yanması olan her anne adayının bunu doktoruna iletmesi gerekir. Doktor bazı ilaçlarla bunu tedavi etmeye çalışır ve çoğu zaman da başarılı olur; çünkü verilen ilaçlar, çoğu gebelik reflüsü olduğu için yanıt verir ve anne adayının mide yanması geçer.

Bazı durumlar vardır ki, doktorunuz mide yanmasının hazımsızlıkla karışabileceğini bildirebilir. Bu durumlarda sonuç olarak mide ülseri çıkabilir, safra kesesinde bir sorun olabilir. fıtıklaşma olarak bahsettiğimiz durum veya sindirim sisteminin diğer kısımları ile ilgili bazı olaylar söz konusu olabilir. 

Tüm bu nedenlerle, hamilelik döneminde mide yanması her halükarda kadın doğum uzmanınıza iletilmesi gereken bir durumdur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat