Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte iştahsızlık sorunu için neler yapabiliriz?

6,360
kez izlendi
Puan: 2.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte iştahsızlık sorunu için neler yapabiliriz?

Hamileliğin özellikle ilk aylarında görülen bulantı, kusma, iştahsızlık ve besinlerden tiksinme gibi durumlar nedeniyle anne adaylarının yeteri kadar beslenememe durumu söz konusu olabilir. Böyle durumlarda anne adayı hamileliğin ilk 3 ayında yeterli kiloyu alamaz hatta kilo bile verebilir. Ancak endişelenilecek bir durum söz konusu değildir. Hamileliğin ilk 3 ayından sonra anne adayının iştahı artar, bebek ve kendisi için kilo almaya başlar. 

İştah artırmak için neler yapılmalı?

Hamilelik döneminde anne adaylarının iştahını artırmak için mevsiminde taze sebze ve meyve tüketmesi, hatta bu gıdaların kokusunun alınması önemlidir. Anne adayları yemeklerinde bazen nane ve kekiği iştah açıcı olarak kullanabilirler. Aynı şekilde hamilelik döneminde iştahı artırmak için doktor izni olduğu sürece açık havada ve bol oksijenli ortamlarda 30 dakikalık yürüyüş yapmak yeterlidir. 

İştahın artmasını sağlamak için düzenli beslenmek önemlidir. Yemek yemek için anne adaylarının kendisini zorlamaması gerekir. Gün içerisinde az ama sık yemek yiyerek iştahın artması sağlanabilir. Zorla yemeğe çalışmak anne adayını beslenmeden uzaklaştırabileceği gibi, aynı zamanda tek bir öğünde çok fazla yemek tüketmek anne adayının karşı karşıya olduğu reflü ihtimalini artırabileceğinden, beslenmenin mümkün olduğunda dengeli, düzenli; sık sık ve azar azar şekilde planlanması gerekir. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat