Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte grip tedavisi nasıl yapılır?

78,614
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte grip tedavisi nasıl yapılır?

Gebelik döneminde üst solunum yolları enfeksiyonuna yakalanan anne adaylarının istirahat etmesi önemlidir. Bu dönemde vücut stresle karşı karşıyadır. Aynı şekilde vücut yorulduğundan daha fazla fiziksel aktiviteyle karşılaşması enfeksiyonla savaşmasını engeller. 

Grip, genellikle ateş ve yorgunluk ile başlar, soğuk algınlığı belirtilerini hapşırma, burun akıntısı ya da burun tıkanıklığı, boğaz ağrısı, öksürük, titreme, kas ve vücut ağrısı ile devam eder. Beraberinde kusma veya ishal olabilir. Hamile olduğunuzda grip hızlıca kötüleşebilir ve pnömoni gibi daha ciddi durumlara ilerleyebilir.

Gebelik döneminde gribe yakalanan kişilerin istirahat etmesi ve sıcak sıvılar tüketmesi gerekir. Örneğin ıhlamur, tavuk suyuna çorba gibi sıcak sıvıların tüketilmesi gebelik döneminde önemlidir.

İçerisine okaliptüs ya da zencefil katılarak hazırlanan buhar banyosu, gribe yakalanan anne adayının burun ve üst solunum yollarının açılmasına yardımcı olur. Çinko, C vitamini ve vitamin içeriği zengin olan sebze ve meyvelerin tüketilmesi gebelerde grip ve üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisine de yardımcı olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat