Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte eldeki lekeler için neler yapılabilir?

433
kez izlendi
Puan: 1.33 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte eldeki lekeler için neler yapılabilir?

Hamilelik döneminde hormonlar ile birlikte pigment artışından dolayı lekelenmelerde de artış görülebilir. 


Hamilelik döneminde özellikle benlerde koyulaşma, çillenme görülebilir. Tüm bu etkiler ağırlıkla yüzde görülür. Karında orta hatta bir çizgi oluşabilir, meme ucunda koyulaşma görülebilir. 

Hamilelik döneminde eldeki çillerde artış görülebilir. Bu lekelenmeler hamileliğin doğal sürecinde bulunur ve hamilelik sonrasında kendiliğinden kaybolurlar. Bu nedenle ayrıca doktora başvurmaya gerek yoktur. Ancak elde bulunan benin fazlaca büyümesi, renk değiştirmesi, koyulaşması, kanaması ya da birkaç renk birden içermesi durumlarında doktora başvurmak gerekir.

Hamilelik dönemindeki lekelenmeyi azaltmak için güneşten korunmak gerekir. Güneşten korunabilirsek, hamilelik kaynaklı lekeleri de azaltma şansımız olur. 

Hamilelik döneminde kullanılan güneş koruyucularda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta güneş koruyucunun fiziksel filtre içeriyor olmasıdır. Hamilelik döneminde kullanacağımız güneş kremlerinde kimyasal filtre bulunmamalıdır.

Gebelik döneminde koruyucu seçimi yaparken, kremin bileşiminde titanyum dioksit ve çinko oksit yani fiziksel filtre olup olmadığına bakmanız gerekir. Son olarak, hamilelik döneminde leke açıcı kremlerin kullanılması önerilmez. 
 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat