Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte doğuma yetişememe gibi bir durum söz konusu mudur?

111,210
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte doğuma yetişememe gibi bir durum söz konusu mudur?

Hamileliğin 34. Haftasında, özellikle büyük şehirlerde yaşayan hamileler doğuma yetişememe korkusuna kapılabilir. Eğer doğum sancıları dikkate alınmaz ve zamanında harekete geçilmeze doğuma yetişememek, evde ya da arabada doğum yapmak söz konusu olabilir.


Anne adaylarının doğumun başladığını anlaması, doğum belirtileri konusunda bilgi sahibi olması önemlidir. Kasılmaların başlaması, düzenli olarak gelmesi, yoğunluğunun ve sıklığının artması ve süresinin uzaması doğumun başladığının habercisi olabilir.

 

Doğum sayısı arttıkça doğum süresi kısalır


Özellikle ilk gebeliğini yaşayan anne adaylarının doğum sancılarına sürekli katlanması ve doğuma yetişememesi çok olası bir durum değildir. 


Hastaneye yetişene kadar çoğu durumda yeterli süre vardır. İlk sancılar geldiği zaman, ilk su geldiği zaman paniğe kapılmadan doktora haber verilmeli ve gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra güvenli bir şekilde hastaneye gidilmelidir.

 

İkinci, üçüncü, dördüncü doğumdaysa anne adayının doğum sancıları başladığı anda ellerini çabuk tutmakta fayda vardır; çünkü doğum sayısı artıkça doğum süresi kısalır. Bunu bilmekte fayda var.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat