Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte depresyona giren kadınlar psikolojik destek almalı mı?

2,241
kez izlendi
Puan: 3.46 / 5
Detaylı Açıklama

Hamilelikte depresyona giren kadınlar psikolojik destek almalı mı?

Hamilelik döneminde depresyon yaşayan anne adayları psikolojik destek almalıdır. Psikolojik destek almalarını gerektiren durumlar eğer onların yaşam kalitelerini bozuyorsa, bebekleriyle kurmalarını istedikleri bağı bir türlü kuramıyorlarsa, çevrelerinden çok fazla destek alamıyorlarsa ve günlük yaşantıları içerisinde bu depresyona bağlı gelişen birtakım şikayetlerle baş edemiyorlarsa o zaman psikolojik destek almaları gerekmekte.

Hamilelik döneminde ilaç kullanımı oldukça önemlidir ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu konuda uzman bir psikiyatrla işbirliğine girmeleri oldukça önemlidir. Bazen ilaç kullanımı tek başına yeterli olmayabilir. Bu dönemde kendine olan güvenini, özsaygısını yitirmiş olan anne adayı terapi desteği alarak da bunlarla baş etmeyi ve çözümlemeyi öğrenebilir.

Psikolojik desteğin hamileliğin hangi sürecinde başladığının çok fazla bir önemi yoktur. Eğer anne adayının şikayetleri artmaya devam ediyorsa bu şikayetler doğrultusunda biran önce başvurması gerekmektedir.

Bu şikayetler üzerine uygulanan tedaviler ve yaklaşımlar hamilelik ve doğum sonrası süreçlerin çok daha sağlıklı ve kolay atlatılmasına yardımcı olur.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat